social image

ВЕСТИ, НАСТАНИ И АНАЛИЗИ, СЀ НА ЕДНО МЕСТО

Иниеста продолжува...

Од поверливи наши извори во клубот блиски до Андрес, точно е само едно, дека можно е да не се продолжи договорот по 2018-та година, но само поради две работи.

Прочитај повеќе

Кога ќе стартува сезоната 2017/18 во Ла Лига?

Двојките „кој со кого“ ќе игра во новата сезона ќе бидат официјално објавени на 20-ти јули.

Прочитај повеќе

Барселонизмот во годините на режим, апсења, убиства, славје и шест Купа!

Оттука почнува историјата на денес еден од најголемите фудбалски брендови на планетата. За само неколку дена потоа е одигран и првиот официјален фудбалски натпревар против англичаните во Барселона.

Прочитај повеќе

Колку Каталонија вложува во фудбалот, колку ние?

Во овие екипи во Каталонија, има регистрирани 233 професионални фудбалери, додека сите останати се водат како аматери, меѓу кои се 114.880 фудбалери во сите младински категории, вклучувајќи ги и оние од женскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Дали некој некогаш ќе го надмине Јохан Крујф?

Рекордот, а и татко на модерната Ла Масиа, сеуште го држи Јохан Крујф и веројатно ќе го држи засекогаш.

Прочитај повеќе

Коментари и анализи во белешките преку нашите социјални мрежи

СЛЕДУВА

Зачленувањето, односно продолжувањето (обнова) на членство во ФК Барселона ќе важи преку целата година, заклучно со 31 декември 2024.
 
Сите оние што сакате да станете Соси или да го продолжите своето членство во единствената официјална пења на ФК Барселона во Македонија и воедно да се придружите на нашата светска и најголема црвено-сина фамилија, пишете ни на една од адресите на нашите официјални лица: 

ristevski_vladimir@yahoo.com
filevski@gmail.com

pbdemacedonia@gmail.com

или

контактирајте го нашето официјално лице во Македонија,
Владимир Ристевски (078/256 075 / телефон, ватсап, вибер)
кој ќе ве упати во побрза и поефтина административна варијанта при зачленување.
Членарината за една година изнесува 2000 или 1000 денари,
во зависност на административните такси на уплатата и возраста
(за деца до 10 годишна возраст, 1000 денари).
Уплата од странство, 30 евра.

 
Секој наш член (соси) ги ужива сите и исти привилегии кои ги имаат и останатите членови низ светот.
25% попуст за посета на Музејот. 
30-50% попуст во Шопинг центарот на Камп Ноу за време на двата Конгресни денови, а 5% попуст во останатите денови.
Ексклузивни попусти за сите патувања со Пењата.
Ексклузивни попусти при купување на влезници за Камп Ноу, како и за гостувањата во европските купови.
Бесплатен влез во деновите на Конгресот во сите области.
Учество на сите настани и состаноци.
Слободен влез за Барса Б, младите категории и женската екипа, со претходно приложување на карнетот на шалтерите за Влезници.
Бесплатен влез во „Палау Блауграна“ на Футбол Сала, Ролер-Хокеј и Ракомет.
Влезници за натпреварите од А++ категоријата, Ел Класико, Нокаут фазите во ЛШ, евентуални Финале ЛШ и Финале Копа.  
Дозволен влез во Тренинг Центарот „Џоан Гампер“ за време на викенди, како и на „Јохан Крујф„ стадионот, во одредените денови што ги одредува клубот.

НАШИ ВИДЕАПогледнете ја нашата галерија